Штраф за постановою про порушення ПДР в режимі фотовідеофіксації

З 1 червня в Україні почала роботу система автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР). На даний час в м. Києві вже встановлено 20 камер фотовідеофіксації дорожнього руху, адреси їх розташування розміщені на сайті МВС України. Також планують встановити ще 30 камер у Київській області, однак поки інформація де саме їх встановлять відсутня.

Як це працюватиме і розмір штрафів?

Спочатку фіксуватиметься тільки перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, але з часом будуть фіксуватися і інші порушення.

Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год

Розмір штрафів:

 • 255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год але не більше 50 км/год; 
 • 510 грн – при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год. 
 • Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

Штраф буде приходити на адресу:

 • особи, за якою зареєстровано ТЗ, або належного користувача, зазначеного власником в Єдиному  державному реєстрі транспортних засобів;
 • керівника юридичної особи, або визначену ним відповідальну службову особу; 
 • особи, яка ввезла авто на територію України (і громадянин України, й іноземець чи особа без громадянства).

Персональні дані правопорушників встановлюється з відповідних реєстрів МВС, Мін’юсту, тощо.

Важливим є факт того, що постанова виноситься без участі особи, яка притягається до відповідальності і відправляється порушникові поштою протягом 3-х днів з дати винесення, тому викласти власні позиції в протоколі є неможливим. Проте є термін оскарження постанови – 10 днів з дати набрання постановою законної сили.

Постанова набирає законної сили з: 

 • з дня отримання; 
 • з дня відмови в отриманні; 
 • з дня повернення поштового відправлення, якщо Ви не отримали надіслану постанову; 
 • якщо вручається прикордонником під час перетину кордону, то в день вручення. 
Законодавством передбачені випадки звільнення від відповідальності:
 • якщо протягом 20 днів з дати отримання постанови, особа надала документ про те, що транспортний засіб або номерні знаки вибули з його законного володіння в результаті протиправних дій (угон, викрадення);
 • якщо особа, яка фактично керувала транспортним засобом, упродовж 20 днів має сплатити штраф та наддасть заяву до уповноваженого підрозділу Національної поліції щодо визнання факту правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності. 
До якого часу треба сплатити штраф та що буде, якщо не платити?

Протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили особа має сплатити штраф, але у разі оскарження постанови в судовому порядку ці терміни призупиняються до вирішення питання по суті. 

Після закінчення 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження – на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

Постанову можна оскаржити! Адвокатами Адвокатського об’єднання «РУХ» вже розроблено декілька тактик визнання постанови про притягнення до відповідальності, за більш детальною консультацією звертайтесь за зазначеними контактами.