ФОП та роботодавці можуть отримати фінансову допомогу за непрацездатність під час карантину

27 квітня 2020 року КМУ прийняв постанову №308 «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» для здійснення виплат

Хто має право на допомогу?

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається ФОПам, роботодавцям та їх працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності.

Всі ФОП з найманими працівниками або без них незалежно від системи оподаткування, але при обов’язковій сплаті ЄСВ за  останні 6 місяців, що передують місяцю в якому відбулося припинення (карантин).

Скільки?

Допомога складається із розрахунку двох третин бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (4173 грн ) але розмір зазначеної допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом (4723 грн).

Тобто якщо ваша діяльність була паралізована, ви претендуєте на суму  4173/3*2=2782 грн на місяць.

За який строк?

На строк зупинення (скорочення) діяльності та протягом 30 календарних днів після завершення карантину. Звернутись необхідно протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності.

Допомога не оподатковується і надається в повному обсязі.

Як це зробити та які документи необхідні?

Для отримання допомоги необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем реєстрації та подати документи: 

  • Заява на отримання допомоги у довільній формі;
  • Копія наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
  • відомості щодо себе за формою згідно з додатком;
  • довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Рішення про надання або відмову в наданні допомоги по частковому безробіттю на період карантину приймається обласним або Київським міським центром зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання документів.

Адвокати Адвокатського об’єднання «РУХ» допоможуть вам швидко підготувати необхідний пакет документів та вчасно подати його до центру зайнятості.