30 березня Верховна рада прийняла Закон №3275 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)”.

Законом передбачається вдосконалення правових відносин у багатьох сферах життєдіяльності, які зазнали змін у зв’язку із поширенням коронавірусу COVID-19. Законом прийнято ряд змін до нормативних актів, у тому числі Податкового, Митного, Цивільного кодексів, Кодексу законів України про працю, тощо.

Ми виділили найбільш значні зміни

  • Податкові пільги для тих хто займається благодійністю

1) юрособи – благодійники, які застосовували податкові різниці, в 2020 році можуть повністю відносити на витрати суми, витрачені під час карантину на ліки, дезінфекцію, медобладнання, захисні засоби, медвироби, витратні матеріали, реагенти, для інфекційних відділень, паталоганатоміческіх відділень, засоби особистої гігієни, продукти харчування і чи товари за списком КМУ (детально читайте в законі), якщо ці суми перераховані неприбутковим організаціям або безпосередньо профільним держорганам, лікарням або управління охорони здоров’я .

2) фізособи-благодійники, які понесли аналогічні витрати, також мають право на податкову знижку.

Нагадуємо, раніше таке можна було відносити на витрати лише 4% оподатковуваного прибутку.

  • Право несплати оренди.

Відповідно до ст. 762 ЦК України наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.

Законом 3275 доповнено «Прикінцеві та перехідні положення» ЦК України п. 14:

З моменту установлення карантину, введеного постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року №211 (з наступними змінами і доповненнями) і до його завершення в установленому законом порядку наймач звільняється від плати за користування майном відповідно до частини шостої статті 762 цього Кодексу.

Збільшення граничних обсягів доходів для спрощеного оподаткування 

Цей закон збільшує вже на 2020 рік обороти» спрощенцям»:
1 група – 1 млн. грн.
2 група – 5 млн. грн.
3 група (і ФОП, і юридичні особи) – 7 млн. грн.

  • Продовження процесуальних строків

Закон передбачив на період дії карантину автоматичне продовження строків звернення до суду та процесуальних строків у цивільних, господарських та адміністративних справах на строк дії карантину

Закон вступає в силу з моменту опублікування. Опублікований буде після підписання Президентом.